Aktualności
Aktualności

Eliminacje centralne komunikat nr 1.


Drodzy Olimpijczycy, 

w załącznikach znajdziecie kilka najważniejszych informacji związanych z tegorocznym finałem.

Zasady przeprowadzania eliminacji pisemnych i ustnych znajdziecie TUTAJ. Prosimy o zapoznanie się z nimi również Waszych Nauczycieli i Opiekunów.

Dyrektorów szkół i Nauczycieli opiekujących się naszymi Olimpijczykami prosimy o zadbanie, aby uczestnicy w trakcie eliminacji byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Przypominamy, że w najbliższych dniach na adresy mailowe podane podczas rejestracji uczestników Olimpiady zostaną wysłane kody do logowania się do platformy internetowej, na której będzie rozwiązywany test. Prosimy o sprawdzanie poczty (również skrzynki SPAM).

W trakcie eliminacji pisemnych będziecie podzieleni na grupy. Najpierw będziecie logować się do komunikatora internetowego, na którym musicie pozostawać w zasięgu kamery do końca rozwiązywania testu, a następnie do platformy z testem. Każda grupa będzie miała swojego koordynatora, który skontaktuje się z uczestnikami mailowo na adres podany w ankiecie (w dniach 1-2 marca). TUTAJ można sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest na liście oraz imię i nazwisko koordynatora (prosimy czekać na kontakt ze strony koordynatora!!!). Podczas próbnego logowania będzie można wyjaśnić ewentualne wątpliwości.  

W trakcie eliminacji ustnych również będziecie podzieleni na grupy. TUTAJ można sprawdzić, czy Twoje nazwisko jest na liście, którego dnia będziesz odpowiadać, obliczyć godzinę, o kórej musisz się zalogować na spotkanie z komisją oraz poznać nazwisko koordynatora grupy. Koordynatorzy skontaktują się wcześniej mailowo na adres podany w ankiecie. Składy komisji zostaną podane w dniu 5 marca.

Mamy nadzieję, że adresy mailowe podane w ankietach są prawidlowe. Gdyby jednak okazało się, że do 2 marca nie otrzymacie żadnej informacji od koordynatorów, prosimy o kontakt historia.junior@op.pl 

Szczegły dotyczące rozpoczęcia i zakończenia eliminacji centralnych zostaną podane w kolejnym komunikacie. 

Wydawnictwo MERIDIAN chcąc pomóc Wam w przygotowaniach do finału udostępniło mapy historyczne na platformie e-learningowej. Informacje dotyczące korzystania z platformy znajdują się TUTAJ.