Aktualności
Aktualności

Eliminacje centralne komunikat nr 5.


 

Drodzy Uczestnicy!

W imieniu Komitetu Głównego oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego witam was na eliminacjach centralnych II edycji Olimpiady Historycznej Juniorów.  

Są to eliminacje wyjątkowe. W dotychczasowej historii olimpiad organizowanych przez Polskie Towarzystwo Historyczne nigdy nie było takiej sytuacji, aby eliminacje centralne odbywały się zdalnie. Uczestniczymy zatem w wyjątkowym, historycznym wydarzeniu, ale muszę dodać, że jest to okoliczność dla nas bardzo trudna.

Jako organizatorzy zawsze bardzo sobie ceniliśmy możliwość bezpośredniego spotkania z Wami, młodymi pasjonatami historii. Zwłaszcza na etapie centralnym byliśmy zwykle pod wrażeniem ogromnej wiedzy i szerokości zainteresowań historycznych naszych uczestników.

Wiemy, że również dla Was spotkania z nami były dużym przeżyciem i okazją do dyskusji o historii. Mam nadzieję, że mimo braku bezpośredniego kontaktu, również tym razem rozmowy, jakie będziecie prowadzili z członkami naszego jury będą równie wartościowe.

W organizację Olimpiady jest zaangażowanych wiele osób, członków Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz pracowników naukowych wszystkich Instytutów historii w Polsce. Z częścią z nich będziecie mieli okazję spotkać się na eliminacjach ustnych.

Jak już wiecie z komunikatów, pierwsze trzy komisje rozpoczynają działalność już dziś. Będą to komisje składające się z pracowników naukowych Wydziału Historii UAM w Poznaniu  oraz Instytutu Historycznego na Uniwersytecie Szczecińskim. W sobotę będą pracowały komisje składające się z pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu AM w Poznaniu oraz Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jutro też, o godzinie 10 będziecie rozwiązywali test pod opieką sekretarzy komitetów okręgowych z kilku ośrodków. Wasze odpowiedzi będzie sprawdzał zespół doświadczonych nauczycieli egzaminatorów.

Jeszcze raz gratuluję Wam zakwalifikowania się do tegorocznego finału. Wszyscy jesteście już teraz zwycięzcami! W imieniu swoim i wszystkich organizatorów życzę Wam uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących wyników! Powodzenia!

Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej Juniorów

dr hab. Małgorzata Machałek, prof. US