Aktualności
Aktualności

Ważne sprawy dotyczące eliminacji szkolnych


Szanowni Państwo

wciąż jeszcze czekamy na zakończenie weryfikacji - część komisji szkolnych nie dołączyła skanów weryfikujących. Można też przesłać skan lub zdjęcie na adres mailowy historia.junior@op.pl 

Sprawa jest bardzo ważna, ponieważ test będzie można pobrać wyłącznie z konta, które zostało zweryfikowane.

W związku z przypadkami przechodzenia szkół na pracę zdalną oraz pobytem uczniów na kwarantannie, informujemy, że istnieje możliwość zdalnego udziału uczniów w eliminacjach. Przewodniczących komisji szkolnych ze szkół, w których występują powyższe problemy prosimy o kontakt mailowy w celu uzgodnienia szczegółów technicznych.  

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tematów wypracowań, wyjaśniamy, że zgodnie z Regulaminem temat zostanie wskazany w teście (nie będzie wyboru). 

Mamy nadzieję, że nie bedzie to zbyt trudne zadanie dla naszych uczestników, zwłaszcza, że staraliśmy się wybrać tematy bliskie uczniom. TUTAJ można zapoznać się z przykładową pracą. Jej autorką jest Aleksanda Mosurek ze Szkoły Podstawowej w Świniarsku, laureatka III miejsca w ubiegłorocznych eliminacjach centralnych Olimpiady.

WAŻNE TERMINY

  1. W czwartek, 15 października - będzie można pobrać z konta test w celu powielenia go w odpowiedniej liczbie egzemplarzy. 
  2. Eliminacje szkolne odbędą się w piątek, 16 października. Rekomendujemy przeprowadzenie eliminacji w godzinach 11.00-14.00 
  3. Szkoła ma możliwość dostosowania godziny rozpoczęcia eliminacji do właśnych potrzeb organizacyjnych, ale nie ma możliwości przeprowadzenia eliminacji w innym dniu.  
  4. Model oceniania i schemat punktowania zostanie opublikowany na stronie internetowej w piątek, 16 października po godz. 17.00.